Ergene’de 5. Geleneksel Sünnet Şöleni Kayıtları Başladı

Ergene’de 5. Geleneksel Sünnet Şöleni Kayıtları Başladı

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ‘5. Geleneksel Sünnet Şöleninin’ kayıtları başladı.

Ergene Belediyesi’nin ilçe sınırları içinde ikamet eden ve özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen ‘Sünnet Şöleni’ kayıtları başladı. Şölen için son başvuru tarihi 01 Haziran 2018 tarihi olarak belirlendi. Şölen için vatandaşlar çocuğun SGK kurum bilgisi, adres ve telefon bilgileri ve nüfus cüzdanı suretiyle Velimeşe ve Ulaş Hizmet Binaları ile Sağlık Mahallesi Zübeyde Hanım Kurs Merkezi kayıt yaptırılması gerektiğinin bilgisi kaydedildi.  

Konuya İlişkin açıklamada bulunan Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ergene Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşunda 18 Haziran- 13 Temmuz tarihleri arasından belirlenen saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından çocukların sünnet edileceğini açıkladı.

Sünnet Şöleni’ni geleneksel hale getiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Hizmetlerimizin merkezinde insanımız var, ihtiyaçlı insanımıza yardım var. Ergene’de yaşayan mutlu insanlarımızın sayısını çoğaltma düşüncesi yer alıyor. Sünnet Şölenini, bu anlayıştan hareketle gelenekselleştirdiğimiz bir şölen haline geldi. Geçen yıl halkımızın memnuniyetle karşıladığı sünnet şöleninin, bu sene yeniden vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşeceğine inanıyorum’ şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 398 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1818423