Ergene’de Öğrencilere Geri Dönüşüm ve Ambalaj Atığı Eğitimi

Ergene’de Öğrencilere Geri Dönüşüm ve Ambalaj Atığı Eğitimi

Ergene ilçesindeki okullarda geri dönüşüm ve ambalaj atığı eğitimi veriliyor

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim öğretim yılı için planlanan “Geri Dönüşüm ve Ambalaj Atığı” konulu bilgilendirme seminerlerine okullarda verilen eğitimlerle başladı.

Ergene Belediyesi ambalaj atık yönetim planı kapsamında Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından , ilköğretim 3-4-5. Sınıf öğrencilerini ambalaj atıkları konusunda bilgilendirme eğitimlerinin yapıldığının bilgisi kaydedildi.

Eğitimde geri dönüşümün önemi, hangi çöplerin geri dönüştürülebileceği ve bu geri dönüşüm ambalajlarının ham maddeleri ile ilgili öğrenciler bilgilendirildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘ Ergene Belediyesi olarak eğitimdeki amacımız halkımızın çöp ile geri dönüşümü ayırt etmesidir.  Bu amaçla öncelikli çocuklardan başlıyoruz. Sadece ambalaj atıkları ile pil atıkları ile sınırlı kalmadık. Çevremizin temiz tutulması ve gelecek nesillere güzel bir çevre bırakma hedefi ile eğitim çalışmalarımızı belirlenen program dahilinde gerçekleştireceğiz’ ifadelerine yer verdi. 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 386 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1818411