Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’den Engelliler Günü Mesajı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’den Engelliler Günü Mesajı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

‘Engelli insanların yaşadığı sıkıntı ve sorunları kendi sorunlarımız gibi görmemiz gerekir’ diyen Başkan Yüksel, "3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak kutlanmaktadır. Engelli vatandaşların hayat içerisinde karşılaştıkları sıkıntılara toplumun, çevrenin ortak sorunu gibi bakmalıyız. Bu doğrultuda yaşadıkları her türlü ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesine yardım ederek, bir nebzede olsa hayatlarının daha da kolaylaştırılacağına inanıyorum.

Gönül işi gibi yaklaşarak kendi sorunumuz gibi görüp empati kurarsak bilinçli ve hassasiyet gösteren toplum yapısı oluşturabiliriz. Engellilerin yaşamlarını daha rahat hayat sürdürebilmeleri ve hak ettiği hayat şartların kavuşturulması amacıyla elimizden gelen imkanları sağlamalıyız. Son günlerde engelli insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri ve daha rahat hayat sürdürebilmeleri için iş ve sosyal sorumluluk adı altında imkanlar oluşturulmaya çalışılmaktadır" dedi.
Yüksel, ayrıca ‘Ne Oldum Değil Ne Olacağım mantığıyla hareket edersek yarının garantisi olmayan hayatta daha bilinçli davranışlarla kendi hayatımızın değerini anlayıp, engelli vatandaşlarımızın aramızda olacağı engelsiz bir dünya kurabiliriz’ ifadelerini kaydetti.

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 232 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1855970