Ergene’de Çırak Bayırı Projesinin Temeli Atıldı

Ergene’de Çırak Bayırı Projesinin Temeli Atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ve Ergene Belediyesinin temel atma  ve açılış törenleri hız kesmeden devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu Ergene Çırak Bayırı (E-5) Yol Projesinin temel atma töreni Ergene ilçesinde atıldı. Düzenlenen tören programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Ergene belediyesi başkan yardımcıları, Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, meclis üyeleri, muhtarlar, birim amirleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmalarının yapıldığı tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil ‘Toplam uzunluğu 5.1 km olan projenin 2,3 kilometrelik kısmı Ergene, 2,8 kilometrelik kısmı Çorlu İlçemiz sınırlarında kalmaktadır. Birinci bölümde 2x2 olmak üzere 26 metre genişliğinde anayol, ikinci bölümde ise anayola katılım sağlamak amacıyla her iki tarafta sekizer metre genişliğinde toplama yolları projelendirilmiştir. İkinci etapta 2 ayrı yerde 4 adet köprü mevcuttur. Bu yapılar ile ilgili olarak 60 metre uzunluğunda 2 adet demiryolu geçiş köprüsü ve 90 metre uzunluğunda 2 adet Çorlu deresi geçiş köprüsü projelendirilmiştir’ bilgisini kaydetti.

Başkan Yüksel  ‘ 2018 Yılı Yatırım Yılı Olacak’

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın desteğiyle bu projenin çalışmalarını bugün itibariyle başlatılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Edirne caddesi bizim için çok önemli bir cadde. Ergene - Çorlu arasında şehir trafiğinin yükünü çeken çok önemli bir cadde. Birazdan yağmursuyu altyapısının temelini atacağımız Edirne caddemizdeki çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ergene belediyesi olarak, ilçemiz adına 2018 yılı için hayata geçirmeyi planladığımız önemli projelerimiz var. Büyükşehir belediyemizin de desteğiyle hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizle önemli yatırımların temellerinin atılarak başlatılacağı bir yıl olacaktır. Her mahallemize giderek yaptığımız ziyaretlerle halkımızın taleplerini dikkate alarak, gecemizi gündüzümüze katarak,  vatandaş odaklı hizmetleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Yeşiltepe ve Sağlık mahallelerimizde bir yıl gibi çok kısa bir sürede altyapı çalışmaları büyükşehir belediyemiz tarafından bitirildi. Gördüğünüz gibi alt yapı biter bitmez bu iki mahallemizde yol çalışmalarımız başladı. Ergene’de yolu yapılmayan sokak bırakmayacağız. Ben Ergene’ye desteğini her daim gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemiz için çok önemli olan Edirne Caddesinin, bu yol projesinin Ergenemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Törene katılan Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak; Bu projenin ismi Çırakbayırı projesidir. Bu projenin bir kısmı Ergene, bir kısmı da Çorlu İlçesini ilgilendiriyor. Proje bittiği zaman, bu bölgede gururla hizmete sunacağımız bir hattımız olacak. Ergene ilçemizi farklı bir gözle görmemiz lazım. Ergene yeni kurulan ve dağınık yapıya sahip bir ilçe. Bizler nüfusu ne olursa olsun, yaşam alanı olan her yerde alt yapı olması gerekliliğini savunuyoruz. Altyapı yapmak kolay bir iş değil. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu güne kadar 1.700 kilometre alt yapı yaptık. Bu süre içerisinde zorluklar da çekildi. Bugün geldiğimiz nokta altyapısı bitmiş, yağmur suyu ve içme suyu hatları yenilenmiş, yeni okulları ve caddeleri yapılmış bir Ergene oldu. Ergene İlçemizde çok güzel çalışmalar yaptık. İlçemize yatırımlarımız devam edecek. 12 Sosyal Demokrat Belediye olarak 3.5 sene boyunca geldiğimiz noktada şehrimiz için çok büyük yatırımlar yaptık. Hayata geçirilen projeleri göz önünde bulundurursak yeni kurulan bir belediye için bu çok büyük bir hizmettir. Yaptığımız her hizmet Tekirdağ'ımız içindir’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 1488 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1312453