Kültür Gezisi Otobüsü, Ergeneyle Süslendi

Kültür Gezisi Otobüsü, Ergeneyle Süslendi

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri kapsamında vatandaşları taşıyan otobüs fotoğraflarla donatıldı.

Kültür gezileri programı kapsamında Ergeneli vatandaşları taşıyan otobüs Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in sosyal belediyeciliğinin temsili olan fotoğrafları, Ergenenin meşhur bozası ve Türkiye’nin nadide gezi yerlerinin bulunduğu fotoğraflarla donatıldı.

Ergene Belediye Başkanlığı  kurulduğu günden bu yana ilçe genelinde kültür gezileri düzenledi. Düzenlenen gezi programları vatandaşların yoğun talebiyle karşılanırken bu yılda Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle 17 Mahallede belirlenen program dahilinde Çanakkale ziyaretine katılan 3 bin 500 kişi Çanakkale ruhunu bir kez daha yaşadı. Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda 22 Nisan tarihinde  başlayan gezi programı 21 Mayıs tarihinde son buldu.

Kültür Gezilerimiz vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Geçen yıllarda başlattığımız Kültür Gezilerini bu yılda devam ettirdik diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘  Düzenlediğimiz kültür gezilerimiz vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgiyle karşılanması bizleri memnun etti. Günü birlik yapılan ve kapsamlı bir şekilde düzenlenen  gezilerde yapılan anket sonucunda vatandaş memnuniyetinin yüksek olduğu tespit edilirken, vatandaşlar gezi programının önümüzdeki yıllarda tekrar edilmesi isteklerini ayrıca ilettiler. Bizler de vatandaş odaklı yönetim anlayışımızla kültür gezisi otobüslerimizi ilçemizin 17 mahallesinden de hareket ettirdik. Yönetim anlayışımız her mahallemizi göz önüne alarak hizmetlerimizi sürdürmektir’ dedi.

Başkan Yüksel : Gezerken, Ergeneyi Tanıtma Hedefindeyiz

Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ 2013 Yılında 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası kapsamında Tekirdağ İlinin Büyükşehir statüsüne kavuşması ile, Çorlu İlçesinden Sağlık Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Marmaracık, Misinli Ulaş ve Velimeşe Beledesi ile Ahımehmet, Bakırça, Esenler, İğneler, Karamehmet, Kırkgöz, Paşaköy, Pınarbaşı, Vakıflar ve Yulaflı Köyü ayrılarak Marmaracık Beldesi Merkez olmak üzere Ergene İlçesi kurulmuştur. 17 tane mahallemiz vardır. İlçemizin yüzölçümü 450 km2, nüfusu 59.311’dir. Geniş coğrafi alanda yeni kurulan ilçemizin tanıtılması anlamında gezi programlarında gidilen bölgelerin tanıtılmasının yanı sıra Ergenimizi de gidilen bölgedeki vatandaşlarımıza tanıtma hedefindeyiz. Bu anlamda Kültür Gezisi otobüsünü fotoğraflarla donattık. Güzel anıların biriktirildiği vatandaş memnuniyetinin olduğu daha nice gezi programlarında halkımızla bir arada olmayı ümit ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 1549 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1312514