Ergene Belediyesi’nin Akülü Sandalye Yardımı Devam Ediyor

Ergene Belediyesi’nin Akülü Sandalye Yardımı Devam Ediyor

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarına devam ediyor.

Hepimiz birer engelli adayıyız anlayışından hareketle engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak ve engelli vatandaşlara duyarlılığı arttırmak adına çalışmalarını yürüten Ergene Belediye Başkanlığı, engelli vatandaşlara hizmet vermek amacı ile Sevgi Aracını belediye bünyesine kazandırmanın yanı sıra akülü ve tekerlekli sandalye yardımlarını da aralıksız sürdürüyor.

Sosyal belediyecilik kapsamında Ergene Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarının vatandaşların gerekli evrakları tamamlanmasıyla araç teslim işlemlerinin yapıldığı ve şimdiye kadar 100’den fazla akülü ve tekerlekli sandalyenin teslim edildiği bilgisi verildi. Vatandaşlardan gelen başvuruların değerlendirmesiyle akülü sandalye yardımlarının devam edeceği açıklandı.

Ergene’de iki engelli vatandaş için Ergene Belediyesi tarafından alınan akülü tekerlekli sandalye, Belediye Başkanı Rasim Yüksel tarafından teslim edildi.

Akülü sandalyelerin teslim edildiğinde zamanlarda vatandaşlarının yanında olmaya özen gösteren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,  engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu doğrultuda ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza desteğimiz artarak devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 53 | Toplam Ziyaret Sayısı: 5041400