Ergene Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Yardım Devam Ediyor

Ergene Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Yardım Devam Ediyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Sağlık Müdürlüğü Veterinerlik Birimi , çalışmalar kapsamında hizmetlerine son sürat devam ediyor.

Ergene Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri bünyesinde zaman mefhumu  gözetmeksizin sokak hayvanlarının korunması ve bakımına yönelik çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşlardan gelen şikayet ve taleplerin değerlendirildiğini açıkladı.

Gelen Şikayetler Anında Değerlendiriliyor

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sağlık Müdürlüğü, Veterinerlik hizmetleri çalışmaları kapsamında hafta sonunda biri silahlı  yaralanma diğeri ağır malzemeden kaynaklı travma olmak üzere iki köpeğin kırık vakası konusunda tedavi altına alındığını, trafik kazası sonucunda yararlanan sokak hayvanlarına gerekli müdahale yapıldığının bilgisini kaydetti.

Sokak hayvanları konusunda vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlerin Ergene Belediyesi Sorumlu Veteriner Ahmet Sezer tarafından müdahalesi yapılırken, sokak hayvanlarının barınak ihtiyaçlarından beslenme ve su odaklarına kadar pek çok alanda hizmetin devam ettiği belirtildi. Ergene ilçesindeki sokak hayvanlarına yönelik geçici bakımevi, kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezi kurmak adına inşaatının da devam ettiği çalışmalar kapsamında gece aydınlatma işlemlerinin gerçekleştiğini bildiren ekipler ayrıca ‘ Yaklaşan kurban bayramı için gerekli hazırlık çalışmaları da yoğun tempoda devam etmektedir’ ifadelerine yer verdi. Ergene ilçesindeki sokak hayvanlarına yönelik gecici bakimevi, kisirlastirma ve rehabilitasyon merkezi kurmak adına insaatina başlanan merkezin 15 gun icinde hizmete acilacağı bilgisi kaydedildi

Ergene ilçesindeki sokak hayvanlarına yönelik gecici bakimevi, kisirlastirma ve rehabilitasyon merkezi kurmak adına insaatina başlanan merkezin 15 gun icinde hizmete acilacağı bilgisi kaydedildi

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 693 | Toplam Ziyaret Sayısı: 4913796