Ergene’de Bu Yılda Gelenek Bozulmadı

Ergene’de Bu Yılda Gelenek Bozulmadı

Ergene Belediye Başkanlığı, 2014 yılından bu yana her yıl geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Şöleni kapsamında bu yılda 202 çocuğu sünnet ettirdi. 2014 yılında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan sünnet programıyla Ergene ilçesinde 164 çocuk sünnet ettirilirken, 2015 yılı içerisinde 200 çocuğun sünnet işlemi gerçekleştirildi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, bu yıl sünnet programı kapsamında sünnet edilen çocukları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun temennilerinde bulundu.

202 Çocuğumuzu Sünnet Ettirdik

Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli ve Menderes Yıldız’ın yer aldığı ziyaret programında sosyal belediyecilik anlayışıyla halka hizmet sunmaya devam ettiklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, bu yıl 202 çocuğun sünnet işlemlerini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sünnet hem dinimiz hem de geleneğimizin gereğidir. İlçemizde erkekliğe ilk adıma atacak çocukların sünnet kıyafetleri ve sünnet çocuklarının tüm masrafları belediye bünyesinden karşılanmıştır’ dedi.

Yüksel ayrıca ‘Bu etkinlikler toplumsal ve sosyal bir sorumluluk açısından bir görevdir. Manevi mutluluğun ve huzurun artarak çoğaldığı hizmetlerimiz kapsamında sünnet olan çocuklarımızın sevinci, ailelerin mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. İlçemiz genelinde sosyal belediyecilik anlayışımızı her zaman sergilerken, çıktığımız hizmet yolculuğumuzda vatandaşlarımızın yanında olmayı görev edindik. Doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızın yanında olurken, vatandaşlarımızın mutlu günlerini taçlandırmak adına gelenek haline getirdiğimiz toplu sünnet programını bu yılda gerçekleştirdik’ ifadelerine yer verdi.

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 2348 | Toplam Ziyaret Sayısı: 3850506