Ergene Belediyesi Lavanta Tarlası 24 Temmuz’a kadar ziyarete açık

Ergene Belediyesi Lavanta Tarlası 24 Temmuz’a kadar ziyarete açık

Ergene Belediyesi’nin 2019 yılında 6 dönüm alanda başladığı bugün ise 35 dönümlük bir alana çıkartılan Lavanta Tarlası ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 Türkiye’nin ayçiçeği deposu ve tahıl ambarı konumunda bulunan Tekirdağ’da çiftçilere başka bir tarımın da mümkün olduğunu göstermek adına çalışmalar yürüten Ergene Belediyesi’nin hayata geçirdiği Lavanta Tarlası vatandaşların adeta akınına uğruyor.

 Vatandaşların iş stresinden bir nebze de olsa uzaklaştırarak hoşça vakit geçirmelerine olanak sağlayan Ergene Belediyesi Lavanta Tarlası 24 Temmuz 2022 tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak. Dileyen vatandaşlar haftanın her günü 13.00 ila 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

 Ergene’nin lavanta kokusu ile bezenmesi ve coğrafi işaret tescilli bozasından sonra lavantası ile de anılması için çalışmalar yapan Ergene Belediyesi 35 dönümlük lavanta tarlasının yanında 120 in kök yediveren çilek ekilen çilek tarlası da meyve vermeye başladı. Son hazırlıkları yapılan çilek tarlası da lavantanın ardından kısa sürede vatandaşların ziyaretine açılacak.

 Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmak alt yapı, kanal yapmak çöp toplamaktan ibaret olmadığının altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilikte öncüyüz. İşte lavanta tarlamız buna bir örnek şimdi lavanta tarlamızın yanına çilek tarlamızı da ekledik. Vatandaşlarımız buraya gelerek dalından çilek toplayacaklar, kahvaltılarını yapabilecekler. Kendi yetiştirdiğimiz lavanta ve çileklerden elde edilen ürünlerin tadına bakarak satın alabilecekler” dedi.

 Başkan Yüksel ayrıca Ergene Belediyesi olarak tarım politikalarına önem verdiklerinin altını çizerek Ergene Belediyesi Tarımsal Üretim Alanında bölge çiftçileri ile yatırımcıları katma değeri yüksek lavanta bitkisi ile tanıştırdıklarını da sözlerine ekledi.

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 2515 | Toplam Ziyaret Sayısı: 5173381