Ergene’den Kastamonu’ya yardım eli

Ergene’den Kastamonu’ya yardım eli

Orman yangınları, depremler, sel gibi doğal afetlerde ülkenin hangi köşesinde ihtiyaç olursa olsun vakit kaybetmeksizin tüm imkanlarını seferber ederek bölgeye yardım malzemesi ve araç gereç desteği ulaştıran Ergene Belediyesi bu kez de Kastamonu’da yaşanan ve çevre illeri de etkileyen sel felaketi nedeniyle bölgeye araç sevk etti.

Ergene halkı olarak Kastamonu halkının yanında olduklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Selden dolayı Kastamonu’da maddi manevi etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afet bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım için Belediye iş araçlarımız yola çıktı. Sel ve beraberinde oluşan heyelanlardan etkilenen Kastamonu bölgesine gönderdiğimiz araçlarımız Afet ve Acil Durum (AFAD)  Genel Müdürlüğü koordinesinde çalışmalar yapacaklar. Temennimiz bölgede etkili olan yağışların daha fazla zarara yol açmaması ve gündelik hayatı daha fazla olumsuz etkilememesidir” diye konuştu.

Daha önce de deprem yaşanan bölgelere malzeme yardımında bulunan Ergene Belediyesi sel ve orman yangını yaşanan yerlere de de malzeme, ekipman, araç gereç ve personel görevlendirerek yaraların bir an evvel sarılması için çalışma yürütmüştü.

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 2503 | Toplam Ziyaret Sayısı: 5173369