Ergene Belediyesi Mobil Atık Getirme Merkezleri Oluşturdu

Ergene Belediyesi Mobil Atık Getirme Merkezleri Oluşturdu

Ergene Belediyesi tarafından sıfır atık projesi kapsamında İlçede 4 ayrı mahallede mobil atık getirme merkezi kuruldu.

Ergene Belediyesi tarafından sıfır atık yönetmeliği hükümleri doğrultusunda değerlendirilebilir atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacı ile 4 ayrı mahalleye mobil atık getirme merkezi yerleştirildi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel çevrenin ve geleceğin korunması adına sıfır atık hedefiyle başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Başkan Yüksel, “Atıkların ayrı ayrı toplanarak geri kazanmayı amaçlayan bir atık yönetim sistemi oluşturmak adına başlayan bu çalışmalarımız Ergenemizde hızla devam edecek. Plastik, elektronik, metal, atık yağı ve kağıt atıkları geri kazanımının başlangıcı olan bu noktada toplanarak, doğaya, çevremize ve geleceğimize zarar vermemesi adına geri dönüşümle kazanım sağlayacak. Vatandaşlarımız tarafından mobil atık getirme merkezlerine 7/24 atık bırakabileceklerdir. Doğayı ve çevreyi koruyabilmek bilinciyle atıkların kaynağında ayrıştırılması hedefiyle çalışmalarımız kesintisiz devam edecektir” dedi.

Ergene ilçesinde mobil atık getirme merkezleri, Ulaş mahallesi Atatürk Bulvarı Şampiyon durağı, Marmaracık mahallesi Cumhuriyet Bulvarı Meydanı, Velimeşe mahallesi çarşı caddesi bankamatikler bölgesi ve Yeşiltepe mahallesi E-5 üzeri işçi durakları bekleme bölgesine konuldu.

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 191 | Toplam Ziyaret Sayısı: 4501229