İl İkincisi Ergene’den Oldu

İl İkincisi Ergene’den Oldu

Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Tekirdağ İlinde düzenlenen Gençler arası şiir okuma yarışmasında 18-25 yaş kategorisinde Ergene İlçesinden yarışmaya katılan Kaan Eroğlu ikinci oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulamaya konulan  “Gençler Arası Şiir Okuma İl Yarışması” Tekirdağ Gençlik Merkezi tarafından Tekirdağ ilinde düzenlendi. Ergene İlçesi Bakırça mahallesinde ikamet eden 19 yaşındaki Kaan Eroğlu’da yarışmaya katılarak Ergene’yi en iyi şekilde temsil etti.

18-25 yaş kategorisinde yarışan Eroğlu, “Ey Vatan” adlı şiirini okuyarak yarışmada ikinci oldu. Ergene’yi başarıyla temsil eden Eroğlu geçtiğimiz sene de, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasında Tekirdağ il birincisi ardından Marmara Bölge birincisi ve Türkiye dördüncüsü oldu.

Eroğlu’nu tebrik eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de gençlerimizin bu denli başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor. Gençlere Ergene Belediyesi olarak her anlamda destek olmaya devam ediyoruz, onlar Ergenemizin geleceği” dedi.

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 52 | Toplam Ziyaret Sayısı: 2124632