Adı Beren Bebek Çocuk Akademisi Oldu

Adı Beren Bebek Çocuk Akademisi Oldu

Eğitim öğretim çalışmalarına her daim destek veren Ergene Belediyesi Yeşiltepe Mahallesinde yapımı devam eden Gündüz Bakımevi’nin adını Beren Bebek Çocuk Akademisi koydu.

Ergene Belediye Meclisi önceki gün Ağustos ayı 2.meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Yeşiltepe Mahallesinde çok kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan Gündüz Bakımevinin isminin eski personelimiz Melih Kurtuluş’un 8 Temmuz tarihinde Sarılar Mahallesi yakınlarında gerçekleşen elim tren kazasında hayatını kaybeden bebeği Beren Kurtuluş’un adı konması kararlaştırıldı.

Ergene İlçesi Yeşiltepe Mahallesinde hizmet vermeye başlayacak olan Gündüz Bakımevinin adı Beren Bebek Çocuk Akademisi olurken çocuk akademimizde 3-6 yaş grup çocuklar eğitim alacak.

1508 m2 alan içerisinde 500 m2 zemin oturumuna sahip toplamda 900m2 kapalı ve 750 m2  açık alana sahip olan 100 çocuk kapasiteli çocuk akademisinde, beş oyun odası, iki uyku odası, iki etkinlik atölyesi ile sosyal alanlar, drama atölyesi ve yemekhane bulunacak.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel toplantı sonrasında yaptığı açıklamada tren kazasının kendilerini çok üzdüğünü belirterek, “Beren bebeğimizin ismini yaşatmak adına adının Yeşiltepe Mahallesinde yapımı kısa bir süre sonra tamamlanacak olan Çocuk Akademisine konulmasını meclisimize sunduk, meclis üyelerimizde kabul etti ben bu konuda tüm meclis üyelerime teşekkür ediyorum. Beren bebeğimizin yanı sıra Bihter kızımızın da adını Ergene’de yaşatmak istiyoruz, hedefimiz kendi mahallesinde, dedesinin yaşadığı Vakıflar mahallesinde düşünüyoruz” dedi.

Başkan Yüksel ayrıca ‘Amacımız çalışan aileler çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı ararlar. Kreşlerimizin varlığı ve yapım amacı da bu çalışmalarımızın bir parçasıdır. Velimeşe Belediye Başkanlığı görevimde de kreş projesini hayata geçirip Milli Eğitim Müdürlüğüne  teslimini gerçekleştirdik. Önemsediğim konuların başında geleceğimizin mimarları çocuklarımız yer almaktadır. Bu alanda sürdürdüğüm çalışmalarım her daim devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 823 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1752921