Ergene Belediyesi Atletizm Sporcuları Madalyaya Doymuyor

Ergene Belediyesi Atletizm Sporcuları Madalyaya Doymuyor

Ergene Belediye Atletizm takımı sporcuları Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonasından madalya ve derecelerle döndü.

Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Ergene Belediyesi Atletizm Sporcularından Batuhan Çakır ‘Üç Adım Atlamada’ Türkiye 1.’si, Gönül Köksal ‘Yüksek Atlamada’ Türkiye 2.’si, Egehan Karabulut Uzun Atlamada Türkiye 3.’sü olurken; Çoklu Branşlarda Ege Arslan Yüksek Atlama Türkiye 1.’si, Kaan Yıldırım 100 m engelli Türkiye 3.’sü, Bensu Varol Yüksek Atlamada Türkiye 2.’si Hakan Sakallı Uzun Atlamada Türkiye 3.’lüğüyle Ergeneyi başarıyla temsil etti.

Başkan Yüksel ‘’Ergene’de Çocuklar Sporla Büyüsün İstiyoruz’

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘’Atletizm takımımızı ilçemizdeki çocuklara sahip çıkmak ve geleceğin başarılı sporcularının yetişmesine katkıda bulunmak adına kurduk.  Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durarak, spor ile hayata bağlanması tek hedefimizdir’ dedi.

Yüksel ayrıca ‘ Yaz Okulu kurslarımızda ilçemizde yaşayan çocukların keyifli ve verimli bir tatil geçilmesini sağlamak adına hayata geçirilmiş önemli projelerimizdendir. Yaz okulu kurslarımıza bu yıl yüzmeden İngilizceye, halk oyunlarından futbola, gitardan zumba dansına kadar çok sayıda branşta kurslarımız açılmıştır. Çocuklarımız önemsiyoruz bu anlamda hayata geçirdiğimiz her projeyi geleceğimizin teminatı çocuklara yönelik oluşturuyoruz.

Ergenenin spor alanında emin ve hızlı adımlarla ilerleyerek, ilçemize başarılar kazandırmaya devam ettirmelerini hedefliyoruz. Her alanda olduğu gibi atletizm  alanında Ergenemiz en iyi şekilde temsil edildi. Ergenemizi en iyi şekilde temsil eden Ergene Belediyesi Atletizm sporcularımızı ve antrenörü Metin Emin’i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 1543 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1312508