Ergene’de Yol Yapım Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Ergene’de Yol Yapım Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Ergene Belediyesi ekipleri, merkez ve kırsal mahallelerde çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor.
Hizmet belediyeciliği ve vatandaş memnuniyetini ön planda tutan Ergene Belediyesi, ilçe genelinde yol çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde birçok mahallenin asfaltlama, kilit parke ve yol onarım bakım çalışmalarını gerçekleştiren Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerinde başta olmak üzere merkez ve kırsal mahallelerde çalışmaların devam ettiğinin bilgisini kaydetti.

Çalışmaların bir çok noktada hummalı bir şekilde devam ettiğini anlatan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel "Ergene, günden güne gelişiyor ve değişiyor. Verdiğimiz sözleri, bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Büyükşehir Belediyemiz; 100 km’lik içme suyu hattı ve 120 km’lik alt yapı kanal hizmeti gibi büyük yatırımları ilçemizde gerçekleştirdi.  Vakıflar, Sağlık ve Yeşiltepe mahallelerinde yaşanan alt yapı sorunları çözüme kavuşturulduktan sonra, mahallelerimizde üst yapı çalışmaları kapsamında 55.000 metre parke taşı, 15.000 metre asfalt yapımı, 10.000 metre yol bakım çalışmaları, 96,500 metre yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları yapıldı.

İlçe genelinde toplamda 598.163,74 m2 parke taş kullanarak 68,5 km yeni yol yapıldı. Yaklaşık 81.000 ton asfalt ile toplamda 22,5 km asfalt yol yapıldı. Merkez ve kırsal ayırt etmeden yürüttüğümüz çalışmalar ile ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı toz ve çamurdan kurtarıyoruz. Yol çalışmalarını bu yıl 2018 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz’’ dedi.

Başkan Yüksel Mücadelemiz Halkımızın Rahatı İçin

Cumhuriyet Mahallesi Demirbaba mevkiinde atıksu şebeke hattı çalışmalarının başladığına dikkat çeken Belediye Başkanı Rasim  Yüksel, vatandaş odaklı hizmetlerimiz her daim devam ediyor. Ergenede yaşayan her vatandaş bizim vatandaşımız. Vatandaşımızın her derdi bizim derdimiz. Demirbaba mahallemizdeki sorunu biz biliyor, çözüm yolları arıyorduk. Demirbaba mevkiinde yaşanan alt yapı sorununu Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a iletmemle birlikte çalışmaların startı verildi. Cumhuriyet, Yeşiltepe ve Sağlık Mahallesi başta olmak üzere her mahallemizde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projelerimizi hayata geçiyoruz ve geçirmeye de devam edeceğiz’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 242 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1855980