Gelenek Bozulmadan Bu Yılda Ergeneliler İftar Sofralarında Buluşuyor

Gelenek Bozulmadan Bu Yılda Ergeneliler İftar Sofralarında Buluşuyor

Ergene Belediyesi'nin organizasyonu ile ilçedeki sanayici ve iş adamlarının katkılarıyla ramazan ayı boyunca 17 mahallede uygulamaya konan ‘İftarda Sevgi Sofralarında Buluşuyoruz’ etkinliği, ilçe genelinde belirlenen program dahilinde devam ediyor.

Ramazan ayı boyunca kurulan Sevgi iftar sofraları, Ergenelileri bu yıl aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Her gün ilçenin farklı noktalarında kurulan bereketli iftar sofralarında hep birlikte oruçlar açılırken, iftar sofraları komşularla birlikte yenen yemeklerde birlikteliğin ve dayanışma gücünü arttırıyor. Yulaflı Mahallesinde başlayarak Bakırça, Pınarbaşı/ Paşaköy, İğneler, Ahimehmet Mahallerinde devam edecek iftar programı 5 Haziran tarihine kadar ilçe genelinde belirlenen program dahilinde kurulmaya  devam edeceğinin bilgisi kaydedildi.

İftar programı kapsamında geleneksel ramazan gösterileriyle manevi duygularının yaşandığı Ergene’de vatandaşlar yoğun katılım sağlarken, iftar sofralarının kurulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu ilçede sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Ramazan aynının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayını, son gününe kadar güzelliklerle yaşamak adına tüm Ergeneli vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşmayı bekliyoruz’ dedi. Yüksel ayrıca ‘Ramazan Ayı’nın tüm İslam Alemine ve insanlığa huzur ve sevgi getirmesini diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

Sevgi Sofrası İftar Programı

18 Mayıs Bakırça Mahallesi, 19 Mayıs Pınarbaşı ve Paşaköy, 21 Mayıs İğneler, 22 Mayıs Ahimehmet Mahallesi, 23 Mayıs Misinli, 24 Mayıs Esenler,25 Mayıs Marmaracık, 26 Mayıs Velimeşe, 28 Mayıs Vakıflar, 29 Mayıs Kırkgöz, 30 Mayıs Yeşiltepe, 31 Mayıs Cumhuriyet, 1 Haziran Karamehmet, 4 Haziran Ulaş, 5 Haziran Sağlık Mahallesi’nde iftar sofraları kurulacaktır.

 

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 233 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1855971