Ergene’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Ergene’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşların kurbanlarını rahat bir şekilde ve hijyenik ortamlarda kesmesi için Ergene Belediyesi kurban satış ve kesim yerlerinde çalışmalarını tamamladı.

Ergene İlçesi genelinde dört ayrı noktada kurban kesim alanı  olarak; Sağlık Mahallesi'nde bulunan eski futbol sahası kurban satış alanının yanı, Ulaş Mahallesi Belediye Garajı,  Ahımehmet Mahallesi kesim alanı ve Velimeşe Mahallesi'ndeki mezbaha olarak belirlendi. Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için kurban kesim yerlerindeki tüm kurbanlıkların veteriner hekim kontrolünde gerçekleştirileceğinin bilgisi kaydedildi.

Sağlık Mahallesi eski futbol sahasında kurulan küçükbaş ve büyükbaş hayvan satış alanlarının tahsis işlem müracaatları Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapıldığı belirtildi. 

Konuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldıklarını söyledi. İlçe sınırları içinde dört ayrı yerde kesim alanı tespit edildiğini ve bu yerlerde gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirten başkan Yüksel, vatandaşları sahte ve işinde ehil olmayan kasaplara karşıda uyarırken "Birlik ve beraberliğimizin sembolü olan bu günlerde vatandaşlarımız olası yaralanmalara karşı dikkatli olmalıdır. Bu anlamda kurban kesimleri gerçekleştirilirken üzücü olayların yaşanmaması için bıçak yaralanmalarına karşı daha dikkatli olunmalıdır. Zabıta personelimiz bayram süresince vatandaşlarımıza gerekli kolaylıkları sağlayacak" ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 1487 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1312452