Ergene Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni ve Boza Festival Programı 8 Eylül’de Başlıyor

Ergene Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni ve Boza Festival Programı 8 Eylül’de Başlıyor

Ergene Belediyesi Sünnet Şöleninde 194 çocuğa ev sahipliği yapacak olan  Ergene Belediyesi, geleneksel olarak düzenlendiği sünnet şöleni bu yıl güzel bir festival programı ile kutlanacak.

Ergene’ de Toplu Sünnet Şöleni’nin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanlığı, 8 Eylül tarihinde başlayacak olan Sünnet Şöleni hazırlıklarına yoğun tempoda devam ediyor. Ergene Belediyesi tarafından organize edilen 1. Boza Festivali ve Sünnet Şöleni programını açıklayan Ergene Belediye Başkanlığı, Festivalin  8-9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceğini ve katılacak olan sanatçıları açıkladı.

8-9-10 Eylül tarihlerinde Sağlık Mahallesi Pazar Yerinde  gerçekleştirilecek sünnet şöleni  konser  programında 8 Eylül Cuma Günü Grup Nefes ve Arif Şentürk, 9 Eylül tarihinde Sevda ve Onur Baytan, 10 Eylül Pazar Günü Koray Avcı’nın sahne alacağı açıklandı.

Etkinlikler, 8 Eylül de  Saat 14:00’da Yeşiltepe Tonguçlar Camiinde mevlüt programıyla başlayacak olup  akabinde 17:30 Marmaracık Mahallesi Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla devam edecektir. Saat 18:00’da Festival Açılış kortejiyle birlikte geleneksel kına töreni ve konser programıyla ‘ Ergene Belediyesi Sünnet ve Boza Festivalinin’ startı verilecek.

10 Eylül Pazar Günü Çocuk Sanat Atölyeleri ve Yaz Okulu Sertifika Tören programının ardından Koray Avcı’nın sahne almasıyla sünnet şöleni  programı sona erecek. Festival boyunca tam gün satış standları, şişme oyun parkları ve ikram çeşmeleri halkın hizmetinde olacak.

Başkan Yüksel: Ergene’de ilkleri yaşatmaya ve yaşamaya devam ediyoruz

Sosyal belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirmek istediklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; göreve geldiğimiz ilk yıl hem sünnet şölenimizi hem de Boza festivalimizi yapma imkanı bulduk. Ancak 2. ve 3. yıllarda ülkemizde yaşanan üzücü olaylarda dolayı sadece sünnet şölenini yapabildik. Biz Ergene’de festivali geleneksel hale getirerek kalıcı olması için gayret ediyoruz ve boza festivalimizi önemsiyoruz. Festivaller dünyanın hemen hemen her coğrafyasında, bölgesel, ulusal ve bazen de uluslararası çapta katılımlarla kutlanmaktadır. Bir toplumun kendisine ait değerleri, sosyal, kültürel, ekonomik, politik, coğrafi ve endüstriyel açıdan başka toplumlara tanıtma, üretilen bu değerleri sahiplenme, kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarma, tanıtma, her yerde üreticilerin kendi ürünlerini satma, yeni pazarlar oluşturma olanaklarına kavuşturulması ve ekonomik kâr elde etme amaçlı olarak yapılmaktadır. Bizimde amacımız öncelikle Ergene ilçesinin tanınmasını, insanımızın kaynaşmasını ve eğlenmesini sağlamak ve bölgesel ticaretin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Festivali 2 yıldır çeşitli sebeplerle ertelemek zorunda kaldık ama 3 yıldır Sünnet şölenimizi yaparak, çocuğunu sünnet ettirmek isteyen ancak maddi durumu elverişli olmayan ailelerimizin yanında olduk. Bu yıl dahil olmak üzere yaklaşık dört yıldır 800 çocuğumuzun sünnet olmasını sağladık. Hayatlarının dönüm noktalarından biri olan sünnet merasimlerinde, çocuklarımızla ve aileleriyle bir arada olmanın sevincini yaşıyoruz. Etkinlikler çerçevesinde çocukların sevinçlerine ortak olacağız. Sosyal sorumluluklarının bilincinde bir belediyecilik anlayışı sürdürerek, Ergene’de ilkleri yaşatmaya ve yaşamaya devam edeceğiz. ’ dedi.

 

 

 

Bu sayfayı paylaşın
Bugün Edilen Ziyaret Sayısı: 1484 | Toplam Ziyaret Sayısı: 1312449